HIZLI İŞLEM

Üniversite Onaylı ve e-Devlet'te Sorgulanabilir Sertifikalı Eğitim Programları

MENÜ
Eğitim Sepetim {{sepetim.length}} 0
Sepetiniz (Toplam {{sepetim.length}} Ürün)
{{sepet.urun_adi}}
{{sepet.urun_toplam_fiyati}} ₺ {{sepet.urun_toplam_piyasa_fiyati}} ₺
{{sepet.urun_sayisi}} Adet

Sertifikalar Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

ÜCRETLİ Sıkça Sorulan Sorular

 1. Seminer için ödeme gerçekleştirdim. Onaylanıp/onaylanmadığını nasıl öğreneceğim?

Seminer programına ödeme gerçekleştirdiğinizde ödemeniz onaylandı mesajı 5 dakika içerisinde size iletilmektedir. Kargo mesajınız ödeme sonrası 1 iş günü içerisinde tarafınıza iletilmektedir (Hafta sonu iş gününden sayılmamaktadır)

 1. Ödememi yaptım ama sms gelmedi?

Ödeme sonrası ödeme mesajınız gelmediğinde öncelikle ödeme gerçekleştirdiğiniz kredi kartını kontrol etmeniz gerekmektedir. İnternet sorunu vb. hatalar ile ödemeniz çekilmemiş olabilir. Ödemeniz çekilmiş ise muhtemelen telefon numaranızı hatalı girmişsinizdir. Bu konuda WhatsApp hattımızdan destek almanız gerekmektedir.

 1. Ödemem karttan çekilmiş onay mesajı gelmedi?
  Ödeme başvuru esnasında iletişim numaranızı hatalı/eksik yazmış olabilirsiniz ya da sms programını engellemiş olabilirsiniz. Bu durumda WhatsApp hattımız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.
 2. Fiziki belge ödemesi yapamıyorum?

Fiziki belge için ödeme gerçekleştirdiğiniz kartın internet alışverişine açık olup olmadını kontrol etmeniz gerekmektedir.

 1. Son aşamaya kadar geldim. 3D güvenlik kodu gelmedi?

3D Güvenlik kodu bankanız tarafından gönderilmektedir. 3D güvenlik kodu size iletilmiyorsa kartınıza ait bankanızla görüşme sağlamanız gerekmektedir. Muhtemelen güncel telefonunuz bankada kayıtlı değildir.

 1. Ödememi yaptım kullanıcı adı şifre ne zaman gelecek?

Seminer programında kullanıcı adı ve şifre gönderilmemektedir. Seminerden 10 dakika önce giriş bilgileri sms olarak iletilmektedir.

 1. Islak imzalıi,Fiziki Belgeyi en son ne zaman alabilirim?

Seminer günü fiziki belge ödemeleri kapanmaktadır. Seminer gününe kadar (seminer günü dahil) fiziki belge talep edebilirsiniz.

 1. Eğitim bitti belgem ne zaman e-devlete işlenecek?

Seminer sonrası 7 iş günü içerisinde sertifika e-devlete eklenmektedir.

 1. Kaç adet sertifika e-devlete işlenecek?

Ödeme işlemi esnasında kaç adet belge tercih ettiyseniz o adet kadar sertifika e-devlete ayrı ayrı işlenecektir.

 1. Sertifikalar ne zaman kargoya verilecek?

Seminer sonrası 20 iş günü içerisinde sertifikanız kargoya verilecektir. Hafta sonları iş gününden sayılmamaktadır.

 1. Ödeme işlemi yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Ödeme işlemleri için her sütunda ayrı ayrı istenen bilgiler yer almaktadır. Belgeler ödeme esnasında belirtilen beyanlarınızla gerçekleşir. İstenen bilgileri hatalı yazarsanız (noktalama işaretleri dahil) sertifikanız hatalı basılır. Bu nedenle bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak iletmeniz gerekir.

 1. Kargo gönderimi hangi adrese yapılacak?

Belgeniz ödeme esnasında belirtmiş olduğunuz adrese gönderilmektedir. Adres bilginizi doldururken adresinizi eksiksiz (İL İLÇE DAHİL) yazmanız gerekmektedir. Adresinizi eksik yazarsanız kargo çıkışınız sağlanmayacaktır.

 1. Adresimi eksik yazdım ne yapmalıyım?

İletişim hatlarımızdan bize ulaşarak adres güncellemenizi sağlayabilirsiniz.

 1. Kargo ücreti kim tarafından ödenecektir?

Kargo ücreti ALICI ÖDEMELİ (aday tarafından) olarak gönderilmektedir.

 

ÜCRETSİZ Sıkça Sorulan Sorular

 1. Seminer Günü SMS kaçta gelecek?

Telefon numarasını hatasız kodlayarak form dolduran katılımcılara programdan 10 dakika önce giriş bilgisi kısa mesaj olarak gönderilecektir.

 1. Seminere ait kısa mesaj ulaşmadı?

Formu doldurma esnasında iletişim numaranızı hatalı yazmış olabilir ya da sms gönderim merkezini engellemiş olabilirsiniz. Eğitim için bildirilen saat aralığında YouTube hesabımız üzerinden giriş sağlayabilirsiniz.

 1. Kısa mesaj gelmeden seminere katılamaz mıyım?
  Seminer belirtilen zaman diliminden 10 dakika önce aktif olmaktadır. Youtube kanalından DPÜSEM  hesabına abone olarak canlı yayınlar öncesinde bildirim alabilirsiniz.
 2. Seminer hangi uygulama ile gerçekleşecek?

Canlı yayın Zoom ve YouTube uygulaması ile ortak gerçekleşecektir.

 1. Etkinliğe katılmak için bir program yüklemeli miyim?

Tercihe bağlı olarak Zoom uygulamasını indirebilirsiniz. Zoom giriş bilgileri eğitim başladıktan sonra YouTube sohbet bölümünden iletilmektedir. Zoom sınırlı kapasitelidir. YouTube veya Zoom katılımı fark etmemektedir.

 1. Etkinlik saatini nasıl öğrenebilirim?

Program saati/saatleri sosyal medya hesaplarımız ve internet sitemiz de yer almaktadır.

 1. Tekrar yayınını nereden/nasıl izleyebilir miyim?

Seminerden 1 gün sonra YouTube kanalından seminere ait bant kaydına erişebilirsiniz.

 1. Yoklama formu ne zaman ve nereden yayınlanıyor?

Canlı yayın esnasında herhangi bir zaman diliminde form / formlar yayınlanmaktadır. Form yayınlandığı sırada canlı yayında olan eğitmen tarafından form yayınlandığı bilgisi sesli olarak paylaşılmaktadır. Kullandığınız uygulamaya göre CANLI SOHBET ya da CHAT bölümünden forma ulaşabilirsiniz.
Eğitimi YouTube üzerinden canlı olarak takip edebilmek için Yayını başlat/durdur butonu (üçgen işaret) yan tarafında bulunan ‘’CANLI’’ ibaresinin hemen yanında kırmızı işaretli bir simge olmalıdır. Kırmızı ışık yandığında yayın Zoom ile eş zamanlı olarak takip edilmektedir.

 1. Yoklama formunu kaçırdım ne yapmam gerekiyor?

Yoklama formu otomatik olarak açılmakta ve kapanmaktadır. Formu kaçırdıysanız sertifikanız e-devlete aktarılmayacaktır. Bu durumlarda tercihe bağlı olarak fiziki sertifika talep edebilirsiniz.

 1. Form aktifken bilgilerimi hatalı girdim. Değişiklik yapabiliyor muyum?

‘’Kendiniz’’ için başka bir form doldurarak bu sorunu çözebilirsiniz. Form kapandıktan sonra değişiklik/düzeltme yapılmamaktadır.

 1. Bu tarz etkinlikleri nereden takip edebilirim?

İnternet sitemiz https://uzaktanegitimdpusem.dpu.edu.tr adresinden ya da sosyal medya hesaplarımız: INSTAGRAM: @DPÜSEM , FACEBOOK: DPÜSEM – Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi hesaplarından takip edebilirsiniz.

 1. Islak imzalı, fiziki sertifikalar zorunlu mu ?

Islak imzalı, fiziki sertifikalar isteğe bağlıdır. Tercih etmeniz durumunda ıslak imzalı, fiziki belge talep edebilirsiniz.

 1. Islak imzalı, Fiziki Belgeleri en son ne zaman alabilirim?

Seminer günü ıslak imzalı, fiziki belge ödemeleri kapanmaktadır. Seminer gününe kadar (seminer günü dahil) fiziki belge talep edebilirsiniz.

 1. Seminer sonrasında kaç adet ücretsiz belge e-devlete aktarılacaktır?

Seminer sonrası 1 (BİR) adet ücretsiz belge e-devlete aktarılmaktadır.

 1. Sertifika ne zaman e-devlete eklenecek?

Formu/formları eksiksiz ve hatasız doldurmanız durumunda sertifikanız 7 iş günü içerisinde e-devlete eklenecektir.

 1. E-devletten belge sorgulama işlemi yapamıyorum?

https://www.turkiye.gov.tr/kutahya-dumlupinar-universitesi adresinden sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu adres üzerinden sorgulama yapamıyorsanız canlı yayınlarda yayınlanan form/formları eksik ya da hatalı doldurmanız durumunda sorgulama işlemi gerçekleştiremezsiniz.

 1. E-devlet belge sorgulamasında kontrol sağlanabiliyor mu ya da değişiklik yapabiliyor muyuz?

Formlar anlık olarak açılmakta ve kapanmaktadır. Doldurulan formlar otomatik olarak sistem üzerinden karşılaştırılır ve e-devlet aktarımı sağlanır. E-devlete işlenen sertifikalar için manuel olarak işlem sağlanamamakta ve değişiklik yapılmamaktadır.